Newbiggin Sport Centre hosted the fourth North East Judo Grand Prix event of the year, at Newbiggin by the sea, Northumberland.
The forth event saw entries from 24 clubs around England and Scotland.
Category | Name | Club | Result | |
Junior Boys u34 | Evan Anderson | Juno Michi | Gold | |
Adam Arnold | Destination JH | Silver | ||
William Fielding | Sportif Red FIJ | Bronze | ||
patrick haughton | Destination JH | - | ||
Junior Boys u38 | Harrison Wood | Parks | Gold | |
Ethan Brown | East Hartford & Fordley | Silver | ||
Jake Taylor | Bushido | Bronze | ||
Sean Clarke | Bushido | - | ||
Junior Boys u42 | Kieran Beattie Lewis | Middlesborough | Gold | |
Samuel Simpson | Destination JH | Silver | ||
Tom Common | Butokokan | Bronze | ||
Lewis King | Bushido | - | ||
Junior Boys u46 | Joshua Chrisp | Juno Michi | Gold | |
Spence Camish | East Yorkshire | Silver | ||
Charlie Rhodes | Sportif Red FIJ | Bronze | ||
Jay Coleman | Butokokan | - | ||
Matthew Potts | Bushido | - | ||
Olly Hayes | Parks | - | ||
William Compton | Bushido | - | ||
Junior Boys u55 | Alex Beattie-Lewis | Middlesborough | Gold | |
aiden hope | Thornaby | Silver | ||
Joshua Groggins | Whitehaven | Bronze | ||
Junior Boys u66 | Josh Robson | Juno Michi | Gold | |
Jake Beard | Juno Michi | Silver | ||
Jack Barnett | Bushido | Bronze | ||
Junior Boys +66 | JAKE MAIR | SKK | Gold | |
Leon Nicholson | Kodokwai | Silver | ||
John Gussow | Thornaby | Bronze | ||
Acey Bell | Butokokan | - | ||
Junior Girls u32 | Rosey Kett | Thornaby | Gold | |
Taylor Chrisp | Juno Michi | Silver | ||
Eve Jones | Destination IH | Bronze | ||
Martha Arnold | Destination JH | - | ||
Junior Girls u36 | Maia Thomson | Sportif | Gold | |
Ruby Reed | Butokokan | Silver | ||
Mary Kett | Thornaby | Bronze | ||
Ava Hindson | Destination JH | - | ||
Anne Marie Kelly | Bear Park | - | ||
Sarah Butler | Destination JH | - | ||
Junior Girls u40 | Scarlet Curtis | Sportif Red FIJ | Gold | |
Gracie Reed | Butokokan | Silver | ||
Molly Gainford | East Hartford & Fordley | Bronze | ||
Jocelyn Wilson | Sportif Red FIJ | Bronze | ||
Rebeccca Malcolm | Battlehill | - | ||
Eva Davidson | Crawcrook | - | ||
Emily Watson | Destination JH | - | ||
Leila Craig | East Hartford & Fordley | - | ||
Gabriella Thain | Seishin | - | ||
Abigail Collier | Sportif Red FIJ | - | ||
Junior Girls u44 | sadie hope | Thornaby | Gold | |
Katy Cameron | Sportif Maroon PG | Silver | ||
Leona Einbeck | Destination JH | Bronze | ||
Caitlin Jamieson | East March | - | ||
Katie Carruthers | Sportif Red FIJ | - | ||
Georgia Robinson | Sportif Red FIJ | - | ||
Junior Girls u48 | Sophie Mapplebeck | Highland Budokan | Gold | |
Emma Woolley | Destination JH | Silver | ||
Alice Flanagan | Destination IH | Bronze | ||
Megan Quinn | Battlehill | - | ||
Junior Girls u52 | Ellisha Tennison | East Yorkshire | Gold | |
Joanna Witowski | Sportif Red FIJ | Silver | ||
Samanthan Garrod | Seishin | Bronze | ||
Amelia Farrell | Sportif Red FIJ | - | ||
Junior Girls u57 | Wiktoria Tomera | SKK | Gold | |
Ellie Hutton | Battlehill | Silver | ||
Mia Simpson | Destination JH | Bronze | ||
Katie Fulton | Seishin | - | ||
Junior Girls u63 | Lucy Robinson | Sportif Red FIJ | Gold | |
Isabelle Drury | Parks | Silver | ||
Poppy McElrue-Inch | Destination JH | Bronze | ||
Junior Girls +63 | Charlotte Kendall | Battlehill | Gold | |
Primary Boys u21 | Max Devine | Juno Michi | Gold | |
Alex Fittes | East Hartford & Fordley | Silver | ||
Suliman Ally | East Hartford & Fordley | Bronze | ||
Harrison Johnson | Battlehill | - | ||
Callum Dodds | Thornaby | - | ||
Lucas Dawson | Crawcrook | - | ||
Primary Boys u24 | Tobey Harvey | Sportif Red FIJ | Gold | |
Collin Perez | Bacup | Silver | ||
Alvin Gama | Sportif Red FIJ | Bronze | ||
Jackson Findlay | Sportif Red FIJ | - | ||
Zac Thain | Butokokan | - | ||
Primary Boys u27 | Ryan Mapplebeck | Highland Budokan | Gold | |
Andrew Perez | Bacup | Silver | ||
William Tilbrook | Sportif Red FIJ | Silver | ||
Dougal Gaude | Sportif Red FIJ | Bronze | ||
Brayden white | Sportif Red FIJ | - | ||
Zack Macintosh | Sportif Red FIJ | - | ||
Thomas Watson | Destination JH | - | ||
Alistair Scott | East March | - | ||
Henry Drury | Parks | - | ||
Murray Simmonds | East March | - | ||
Primary Boys u30 | Harry Oldfield | Sportif Red FIJ | Gold | |
William james | Sportif Red FIJ | Bronze | ||
Lewis Clarke | Sportif Red FIJ | Bronze | ||
Joseph Middleton | Sportif Red FIJ | - | ||
Owen Jamieson | East March | - | ||
Tony Beattie-Lewis | Middlesborough | - | ||
Nathan Surrey | Parks | - | ||
Charlie Duddridge | Butokokan | - | ||
Primary Boys u34 | Matthew Lane | Parks | Gold | |
James Kelly | Bear Park | Silver | ||
Isaac Van Zwannenberg | Parks | Bronze | ||
Luke Stonebank-coates | Destination JH | - | ||
Ben Compton | Bushido | - | ||
Billy Simpson | Destination JH | - | ||
Joseph Trewick | East Hartford & Fordley | - | ||
Primary Boys u38 | Korey russell | Destination JH | Gold | |
Giorgi Kokokashvilli | Parks | Silver | ||
Alex Robson | Juno Michi | Bronze | ||
Alfie Winter | Sportif Red FIJ | - | ||
Nathan Collier | Sportif Red FIJ | - | ||
Primary Girls u22 | Amelia Blazejewska | Sportif Red FIJ | Gold | |
Ameilia Winter | Juno Michi | Silver | ||
Primary Girls u25 | Maddison Kingsbury | Sportif Red FIJ | Gold | |
Ame Mckeown | Thornaby | Silver | ||
Gracie Joe | Parks | Bronze | ||
Primary Girls u28 | Belle Kett | Thornaby | Gold | |
Ellie Mulligan | Butokokan | Silver | ||
Neve Dodds | Thornaby | Bronze | ||
willow Deighton | Sportif Red FIJ | - | ||
Maddie forbes | Seishin | - | ||
Primary Girls u32 | Sarah Davison | Sportif Red FIJ | Gold | |
Leila Nevins | Westgate | Gold | ||
Robyn Love | Crawcrook | Silver | ||
Alisha Fawkes | East Hartford & Fordley | Bronze | ||
Leila Davies | Sportif Red FIJ | - | ||
Eloise Thompson | Sportif Red FIJ | - | ||
Jessica Vanko | East March | - | ||
Primary Girls u36 | Georgina Love | Crawcrook | Silver | |
Abigail Harper | Seishin | Bronze | ||
Chloe Gillie | Sportif Red FIJ | - | ||
Sadie Robinson | Sportif Red FIJ | - | ||
Primary Girls +36 | Emme Simpson | Destination JH | Gold | |
Jasmin Thain | Seishin | Silver |
Club | Gold | Silver | Bronze |
Sportif Red FIJ | 7 | 2 | 7 |
Juno Michi | 4 | 3 | 1 |
Thornaby | 3 | 2 | 3 |
Destination JH | 2 | 3 | 3 |
Parks | 2 | 2 | 2 |
Highland Budokan | 2 | ||
Middlesborough | 2 | ||
SKK | 2 | ||
Battlehill | 1 | 1 | |
East Yorkshire | 1 | 1 | |
Westgate | 1 | ||
Sportif | 1 | ||
Butokokan | 3 | 1 | |
East Hartford & Fordley | 2 | 3 | |
Crawcrook | 2 | ||
Bacup | 2 | ||
Seishin | 1 | 2 | |
Bear Park | 1 | ||
Kodokwai | 1 | ||
Sportif Maroon PG | 1 | ||
Bushido | 2 | ||
Destination IH | 2 | ||
Whitehaven | 1 | ||
East March | |||
Competitors
Medal Winners
Competitors with Maximum Points
Clubs Attended
Prepared by M.Young 2017. All rights reserved