The forth event of the year hosted at Newbiggin Sports Centre.
This event had 168 entries from 23 clubs around England and Scotland.
Category | Name | Club | Result | |
Primary Boys u21 | Max Devine | Juno Michi | Gold | |
Isaac Church | Thornaby | Silver | ||
Jude Buchanan | Sportif JB | Bronze | ||
Primary Boys u24 | Kaleb Stephenson | Destination DA | Gold | |
Barney Peel | Westgate | Silver | ||
Alvin Gammer | FIJ | Bronze | ||
Carlos Messner | Parks | - | ||
Isaac Everett | Kodokwai | - | ||
Kai Rodgers | Rainbow | - | ||
Zac Thain | Butokokan | - | ||
Primary Boys u27 | Jacob Mclean | Sportif JB | Gold | |
Holden Partington | Parks | Silver | ||
Max Beckford | Butokokan | Bronze | ||
Harry Oldfield | FIJ | - | ||
Lewis Clarke | FIJ | - | ||
Samual Buckley | - | |||
Primary Boys u30 | Toru Keen | Sportif Maroon PG | Gold | |
Matthew Lane | Parks | Silver | ||
Daniel Borthwick | Sportif JB | Bronze | ||
Isaac VanZwanenberg | Parks | - | ||
Josh Sweeten | Sportif JB | - | ||
Shay Messner | Parks | - | ||
Thomas Robinson | Destination DA | - | ||
Primary Boys u34 | Harrison Wood | Parks | Gold | |
Ethan mcloed | East Hartford & Fordley | Silver | ||
Sean Maclees | Sportif JB | Bronze | ||
Alex Robson | Juno Michi | - | ||
Giorgi Kokonasvilla | Parks | - | ||
Tom Common | Butokokan | - | ||
Primary Boys +38 | Jay Coleman | Butokokan | Gold | |
Jayden Rhucroft | Rainbow | Silver | ||
Daniel Swift | Gateshead Judo | Bronze | ||
Adam Beckford | Butokokan | - | ||
Andrew Duddridge | Butokokan | - | ||
Max Charlton | Destination | - | ||
Primary Girls u22 | Amelia Blazejewska | FIJ | Gold | |
Isabelle Rodgers | Rainbow | Silver | ||
Primary Girls u25 | Lexi Buchanan | Sportif JB | Gold | |
Ava Douglas | Butokokan | Silver | ||
Ellie Mulligan | Butokokan | Bronze | ||
Primary Girls u28 | Taylor Chrisp | Juno Michi | Gold | |
Anabel Kett | Thornaby | Silver | ||
Sarah Davison | FIJ | Bronze | ||
Primary Girls u32 | Rosie Kett | Thornaby | Gold | |
Keira Pentolfe | Battlehill | Silver | ||
Leila Nevins | Westgate | Bronze | ||
Phoebe Franklin-White | Sportif Maroon PG | Bronze | ||
Abigail Wigham | - | |||
Amelia Witowski | FIJ | - | ||
Chloe Gillie | FIJ | - | ||
Eva Davidson | Crawcrook | - | ||
Isabella Hussain | Westgate | - | ||
Sadie Robinson | FIJ | - | ||
Primary Girls u36 | Rachel Mclean | Sportif JB | Gold | |
Imogen McRitchie | Sportif Maroon PG | Silver | ||
Abigail Collier | FIJ | Bronze | ||
Leila Craig | East Hartford & Fordley | - | ||
Lydia Grieve | Battlehill | - | ||
Primary Girls +36 | Megan Quinn | Battlehill | Gold | |
Georgia Robinson | FIJ | Silver | ||
Bronach McGill | Sportif JB | Bronze | ||
Sophie Campbell | Sportif Maroon PG | - | ||
Junior Boys u30 | Joe Buchanan | Sportif JB | Gold | |
Evan Anderson | Kodokwai | Silver | ||
Junior Boys u34 | Zac Stephenson | Destination DA | Gold | |
Archie Strang | Sportif Maroon PG | Silver | ||
Luke Edwards | Destination IH | Bronze | ||
Kyle Thompson | Destination IH | - | ||
Ollie Walker | Sportif Maroon PG | - | ||
Junior Boys u38 | Kobe moyse mukhtar | Kodokwai | Gold | |
Innes Bennett | Sportif JB | Silver | ||
Blair Millar | Sportif Maroon PG | Bronze | ||
Brad Sweeten | Sportif JB | Bronze | ||
Alfie Rowell | FIJ | - | ||
Charlie Franklin-White | Sportif Maroon PG | - | ||
Charlie Rhodes | FIJ | - | ||
Lewis Brown | Sportif Maroon PG | - | ||
Oliver Robinson | Destination DA | - | ||
Junior Boys u42 | Finlay Strang | Sportif Maroon PG | Gold | |
Joshua Chrisp | Juno Michi | Silver | ||
Cameron McVey | Sportif Maroon PG | Bronze | ||
Charlie King | Sportif Maroon PG | - | ||
David Hall | Westgate | - | ||
Harry Prynn | FIJ | - | ||
Leland Cochrane | Juno Michi | - | ||
Mason Wile | Juno Michi | - | ||
Junior Boys u46 | Sam Walker | Sportif Maroon PG | Gold | |
aiden hope | Thornaby | Silver | ||
Reegan Black | Sportif JB | Bronze | ||
Joe Carroll | Battlehill | - | ||
Junior Boys u55 | Andrew Wilkinson | Sportif Maroon PG | Gold | |
Hamish Gardiner | Sportif JB | Silver | ||
Inver Petrie | Sportif JB | Bronze | ||
Josh Robson | Juno Michi | Bronze | ||
Griffyn Williams | Sportif Maroon PG | - | ||
Jake Beard | Juno Michi | - | ||
Jason Routledge | Westgate | - | ||
Louis Reid | Sportif JB | - | ||
Noah Baylis | Kodokwai | - | ||
Ruairidh Mustard | Sportif Maroon PG | - | ||
Sam Lynch | Sportif JB | - | ||
Junior Boys u60 | Josh Stoneman | Battlehill | Gold | |
Cameron Fraser | Sportif Maroon PG | Silver | ||
Mathew Golightly | Destination DA | Bronze | ||
Junior Boys u66 | Josh McKeown | Battlehill | Gold | |
George Brown | Sportif JB | Silver | ||
Luke Henderson | Sportif Maroon PG | Bronze | ||
Riley Scott | Sportif JB | - | ||
Junior Boys +66 | Leon Wood | Destination DA | Gold | |
Ewan Squires | Parks | Silver | ||
Shane gaskin | Destination DA | Bronze | ||
Luke Anderson | Battlehill | - | ||
Junior Girls u32 | Maia Thomson | Sportif Maroon PG | Gold | |
Eva Ewing | Sportif JB | Silver | ||
Evie Church | Thornaby | Bronze | ||
Annemarie Kelley | Destination IH | - | ||
Darcy Hawthorne | Sportif Maroon PG | - | ||
Eve jones | Destination IH | - | ||
Rebecca Malcolm- Scott | - | |||
Junior Girls u36 | sadie hope | Thornaby | Gold | |
Madeleine Allan | Sportif Maroon PG | Silver | ||
Lois Henderson | Sportif Maroon PG | Bronze | ||
Angel Scott | Sportif JB | - | ||
Brooke Cruickshank | Sportif JB | - | ||
Florence Cook | FIJ | - | ||
Mary Kett | Thornaby | - | ||
Molly Gainford | East Hartford & Fordley | - | ||
Junior Girls u40 | Kenady Raine | Gateshead Judo | Gold | |
Emily Mitchell | Crawcrook | Silver | ||
Sophie Mapplebeck | Highland Budokan | Bronze | ||
Emily Hall | Westgate | - | ||
Jenni Francis | Battlehill | - | ||
Lucy Campbell | Sportif Maroon PG | - | ||
Junior Girls u44 | Jemma Smith | Sportif JB | Gold | |
Emily Fortune | Sportif Maroon PG | Silver | ||
Emily Fisher | Thornaby | Bronze | ||
Joanna Witowski | FIJ | - | ||
Mae Arnott | FIJ | - | ||
Olivier Slator | Bear Park | - | ||
Junior Girls u48 | Kyla Carr | Crawcrook | Gold | |
Josie Moore | Kodokwai | Silver | ||
Elisa Thompson | Gateshead Judo | Bronze | ||
Junior Girls u52 | Michaela Sweeten | Sportif JB | Gold | |
Mia Katib | Haltemprice | Silver | ||
Codie Lawson | Crawcrook | Bronze | ||
Junior Girls u57 | Ellie Hutton | Battlehill | Gold | |
Sophie Wood | Sportif Maroon PG | Silver | ||
Kerry McGill | Sportif JB | Bronze | ||
Junior Girls u63 | Robyn Mackay | Sportif Maroon PG | Gold | |
Murren Kennedy | Sportif JB | Silver | ||
Olivia Hope | Thornaby | Bronze | ||
Ella Wile | Juno Michi | - | ||
Yasmine Katib | Haltemprice | - | ||
Club | Gold | Silver | Bronze |
Sportif Maroon PG | 6 | 6 | 5 |
Sportif JB | 6 | 5 | 8 |
Battlehill | 4 | 1 | |
Destination DA | 3 | 2 | |
Thornaby | 2 | 3 | 3 |
Juno Michi | 2 | 1 | 1 |
Parks | 1 | 3 | |
Kodokwai | 1 | 2 | |
FIJ | 1 | 1 | 3 |
Butokokan | 1 | 1 | 2 |
Crawcrook | 1 | 1 | 1 |
Gateshead Judo | 1 | 2 | |
Rainbow | 2 | ||
Westgate | 1 | 1 | |
East Hartford & Fordley | 1 | ||
Haltemprice | 1 | ||
Destination IH | 1 | ||
Highland Budokan | 1 | ||
Unknown | |||
Bear Park | |||
Destination |
Competitors
Medal Winners
Competitor with Maximum Points
Clubs Attended
Prepared by M.Young 2017. All rights reserved